| d1234bdkjbaj a întrebat:

Buna!:* Iubesc jocul metin2. acum joc pe night furry si imi doresc sa fiu cea mai buna in ceea ce fac. Va rog ajutati-ma cu un sfat. Ce iteme imi trebuie si ce seturi, arme? Cum le fac? ce pun pe ele?

Răspuns Câştigător
| Emp3roR13 a răspuns:

Daca stii da-mi mai multe detalii despre server cum ar fi, daca exista bonusuri 6/7, care sunt valorile maxime ale bonusurilor, ce arme/armuri/accesorii se gasesc la magazine.Deoarece nu joc pe acest server nu pot decat sa iti dau niste informatii generale urmand ca tu sa le adaptezi in functie de server.
Un lucru important il reprezinta caracterul cu care joci si ce magii folosesti.
Impotriva razboinicilor ai nevoie de urmatoarele:
Arma:putere/tarie(este acelasi lucru)--->asta daca tu folosesti carcaterul razboinic.
inteligenta, daca esti sura sau shaman
dexteritate daca esti ninja.
Apoi dupa ce ai pus unul din bonusurile astea in functie de carcater, va trebuii sa pui urmatoarele bonusuri astea necontand caracterul pe care il folosesti:tare impotriva semioamenilor, sansa la o lovitura critica.Un lucru foarte bun de altfel este sa faci cate o arma impotriva fiecarei rase, adica faci 4 arme cu bonusurile pe care ti le-am spus, urmand ca pietrele sa fie:anti razboinicilor, lovitura fatala si patrunzatoare.Si continui sa pui pe fiecare arma fatala si patrundere dar schimbi si pui anti ninja,sura,saman.
Armura trebuie sa arate in felul urmator:Max.Pv(valoarea maxima,la fel si la bonusurile de pe arme sa fie valorile maxime),aparare impotriva sabiei(val. maxima),aparare impotriva a doua maini,aparare impotriva pumnalului si eventual in functie de cat de repede sa pica bonusurile rezistenta la sageti.
Coiful trebuie sa fie in felul urmator:rezistenta la magie, tare impotriva semioamenilor, regenerare pv, sansa de otravire sau sansa de a evita atacul cu sagetile(valori maxime)
Cerceii:tare impotriva semioamenilor, aparare imp.sabiei,doua maini,pumnal,sageti.
Colierul:Max.pv, aparare impotriva sabiei, doua maini, pumnal, rezistenta la sageti.Pentru duelurile 1-1 poti face un felul urmator(colierele):Max.pv,una dintre aparari(sabie,doua maini, pumnal, sageti), sansa unei lovituri critice, sansa de blocare(si vei face 4 coliere cu aparari diferite critica si blocare + un colier cu toate apararile care il vei folosii la batai generale-batai in care vin toate carcaterele)
Papucii se fac exact in acelasi fel ca si colierele:o pereche cu pv si toate apararile si inca 4 cu aparari diferite, critica si blocare.
Bratara:Max.Pv, rezistenta la magie, tare impotriva semioamenilor si sansa la lovitura patrunzatoare.
Daca pe server exista bonusuri 6/7 lasa un reply aici si am sa iti spun ce trebuie sa ai.

| d1234bdkjbaj explică (pentru Emp3roR13):

Sunt samanca...
si sincer nu prea stiu cum sa imi fac armele si armurile
:d

| Emp3roR13 a răspuns (pentru d1234bdkjbaj):

Alea sunt lucruri pe care trebuie sa le faci in general pe orice metin. Daca esti incepatoare astfel de intrebari nu prea te ajuta.Te ajuta tutorialele care le gasesti pe internet.Eu iti pot raspunde la intrebari dar nu stiu ca de multe te ajuta.Tu trebuie sa stii lucruri de baza precum pe ce se bazeaza fiecare caracter adica in cazul tau samanca se bazeaza pe inteligenta care trebuie sa o ai atat ca bonus pe iteme cat si ca status. Daca te ajuta cu ceva iti pot raspunde la n intrebari.

3 răspunsuri:
| RocKzZ a răspuns:

Lasa-te de Metin si joaca-te Dota 2 sau LoL daca vrei sa faci bani si sa " fii cea mai buna in ceea ce faci".