| Pandaandra a întrebat:

ma joc minecraft pocket edition pe tableta. jocul l am descarcat de pe mobogenie. am o intrebare. eu vreau sa joc cu verisoul meu pe acelasi server. adica sa fie aceeasi plansa si sa ne putem construii amandoi si sa ne jucam PE ACEASI PLANSA. cum sa fac asta? va rooggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg ggggggggggggggggggg. mersi

Răspuns Câştigător
| LaccboGaming a răspuns:

Pai trebuie sa faci tu de pe tableta ta hotspot nu trebuie cartela sau megabites verisorul tau se conecteaza pe wifi-ul tau ( hotspotul), ( precizez ca verisorul tau trebuie sa fie langa tine) dupa ce el s-a conectat la hotspot intri in minecraft si intri pe o harta, dupa el intra in minecraft si da acolo unde are el hartile si o sa ii apara harta ta si va puteti jucam amandoi. Funda?

| Pandaandra explică (pentru LaccboGaming):

Eu sunt intr-un oras...el la 100 km de mine. altfel nu e posibil?

| LaccboGaming a răspuns (pentru Pandaandra):

Nu decat daca gasiti un server la care sa va jucati amandoi.

| Pandaandra explică (pentru LaccboGaming):

Si cum sa gasesc serverul ala sau il pot face eu? repet, suntem in orase diferite si amandoi jucam pe tableta happy

| LaccboGaming a răspuns (pentru Pandaandra):

Http://minecraftpocket-servers.com/ cauta aici un server si intrati.