| diral a întrebat:

mi-am cumparat un calculator nou. Are procesor Intel core i3 de 3.1 GHZ, 4GB RAM, iar placa video este nVIDIA.

Eu am incercat sa imi instalez niste jocuri. Am inceput cu ceva mai putin pretentios: Need For Speed Underground 2. Chestia cu instalatul am facut-o la un amic (instalarea am facut-o pe stick). Acasa cand am bagat stick-ul a mers, am iesit si am cautat alte jocuri. Nu am gasit nimic si am vrut sa ma joc din nou NFS dar nu mergea. Imi aparea error si doua variante: check for solution online (sau ceva de genu) sau close program...

Am instalat ceva si mai slab... Un joc al copilariei Jazz Rabbit. Mergea dar imi apareau niste pete verzi pe ecran. Un coleg mi-a spus ca nu am driverul de la placa video instalat. Asa sa fie?

Eu am mai dat click dreapta pe "computer" >- manage >- devide manager iar la display adapters apare "standard vga graphics adapter", iar cand dau run si scriu comanda "dxdiag" imi apare la Name: Standard VGA graphics adapter, la manufacture: Standard Display Type si la Chip Type: NVIDIA...

Ce pot face?

Va rog frumos sa ma ajutati happy as aprecia enorm happy

Toate cele bune va doresc!

Răspuns Câştigător
| Crashu a răspuns:

Intrii pe site-ul celor de la nVIDIA si gasesti acolo ultimul driver big grin

1 răspuns:
| ThEEmperoR a răspuns:

Sal. Updateaza driverele pc-ului cu programul Driver Easy.