| Ion_Cristian_1989 a întrebat:

Buna seara prieteni am instalat un windows 8.1 si nu mai conexuune la placa de sunet pentu boxe (nu se mai aude nimic, doar in casti)se poate face o revenire la windows 7 ultimate cand nu am salvat nimic pe hard? Multumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti reveni la Windows 7 ca banuiesc ca n-ai facut update ci ai instalat Windows 8. Daca aveai Windows 7 cu licenta si faceai update mergea. Poti sa tergi partitia si sa instalezi Windows 7 daca ai DVD cu el.

| Ion_Cristian_1989 explică (pentru Salontanul):

Ce pot face sa,, activez" placa de sunet, de cand mi-a bagat cineva windows 8.1cu driver lipsa sau gresit.

| Salontanul a răspuns (pentru Ion_Cristian_1989):

Uite: Incearca cu acest program: http://www.driverscloud.com/en
Apasa Start the detection, Agent installation, Automatic installation, apoi asteapta un pic si se va downloada un programel. Instalezi programelul si apesi iarasi Start the detectin din programel. Sa nu ai inchis browser-ul. Apoi te uiti in My Drivers. Vei gasi acolo ce problema ai si ce sa instalezi. Programul le gaseste automat pe cele mai noi. Atentie! Nu merge fara sa ai Adobe Flash Player instalat. Succes!

| Salontanul a răspuns (pentru Salontanul):

Multumesc pentru funda! Nu te grabi sa-l stergi. Vezi ce ti-am raspuns mai sus.

| Ion_Cristian_1989 explică (pentru Salontanul):

Mersi mult, seara placuta!

| Ion_Cristian_1989 explică (pentru Salontanul):

Salut in opinia ta care os este mai bun, windows 8.1 sau windows 7 ultimate?

| Salontanul a răspuns (pentru Ion_Cristian_1989):

Unii zic ca este mai bun 8.1, altii ca 10, eu am ramas la 7.
Acuma, depinde si de PC. Al meu este un i3 mai vechi. Daca ai unul de 2-3 ani, mai modern, este mai bun un 8.1. Pentru jocuri tot 7 si 8.1. Windows 10 este facut sa depisteze jocurile fara licenta si sa le stearga (blocheze). Nu stiu ce sfat sa-ti dau ca nu-ti cunosc PC-ul. Incearca-le pe rand si vezi cu care merge mai bine, mai rapid. Sunt jocuri care iti arata Cate FPS-uri. Daca ajungi la 60-70 e bine. De exemplu, eu asa de plictiseala (nu sunt un impatimit al jocurilor fiind mai in varsta), joc Command and Conquer- Tiberium Alliances si ajung in mod frecvent la 75 Fps.

| Ion_Cristian_1989 explică (pentru Salontanul):

Eu nu il folosesc la jocuri, mai mult pentru filme, seriale, am un procesor AMD A 6 cu placa video integrata la 3.9 gz, placa de baza GAF2A58MS-1,sursa BoosterSPS-520, placa de sunet Genius, monitor Philips 223v5LSB full hd

| Salontanul a răspuns (pentru Ion_Cristian_1989):

Pai atunci poti sa pui oricare: 7 sau 8.1. Nu 10.