| TestosXD a întrebat:

Acum cateva zile aveam 100 fps pe CS (cu cl_showfps imi arata 800) iar acum am intre 5-20. Am cautat pe net boost pentru fps. Am facut setari la placa mea video nVidia dupa cum scria pe toate siturile si am pus in consola niste comenzi precum cl_minmodels 1, cl_weater 0 dar tot intre 5 si 20 este fps-ul. Am luat un cs nVidia special pentru hns care are boost de fps dar nu ajuta prea mult. Deci stiti vreo metoda sa imi maresc fps-ul din nou la 100? happy

DAU FUNDAAAA!

P.S.: in consola am fps_max 125, fps_modem 125, developer 1. Am incercat si cu developer 0 dar nu merge.

Răspuns Câştigător
| Jorah a răspuns:

Macar stii ce e developeru? Daca ai placa nVIDIA, sa fie setarile ca in poza de mai jos ( da click pe link ) :

http://cdn.overclock.net/f/fd/fd5d13d2_vbattach85288.jpeg

Doar ca la "Vertical Sync", pui Force Off.

Dupa in cs, intri scrii :

developer 1
fps_max 250
fps_modem 250

Pentru ce sa tii 800 fps? oricum nu sunt reali.

si minmodelsurile si comenzile alea care le-ai specificat mai sus ajuta cu 1% sa ai mai mult fps.;)

| TestosXD explică (pentru Jorah):

Stiu, dar daca joci surf/hns/dr... Chiar ai nevoiewinking. Cs poate duce maxim 100 fps, iar ochii pot duce 60 happy

| TestosXD explică (pentru Jorah):

Stiu, dar daca joci surf/hns/dr... Chiar ai nevoiewinking. Cs poate duce maxim 100 fps, iar ochii pot duce 60 happy.
Si... eu am deja Vertical Sync pe Off happy

| Jorah a răspuns (pentru TestosXD):

Pentru ce sa ai ma nevoie pe surf sau dr 800 fps? sa te blochezi in surfu ala nenorocit? si la fel si pe dr, plutesti si ies strafele ca dracu.

Pe hns se joaca cu 250, doar ca esti tu smecher si joci cu 1000 fps sa "dai mai mult", joaca cu 250 totusi, asa joaca toata lumea.