| Badea_Alexandra_1991 a întrebat:

Buna,TPU! Am o intrebare, cum faci mai mici "icoanele" de pe desktop daca ai Windows 7(nu cu click dreapta view si small icons)?
Pentru ca imi sunt foarte mari si cele din taskbar si cele de pe desktop si nu stiu cum sa le fac!

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ZethKode a răspuns:

Hei! Poi asta se face destul de simplu: Right-Click (click dreapta) pe desktop, apoi selectam Screen Resolution (a 3-a pozitie de jos in sus), apoi langa Resolution vei vedea niste cifre (ex: 1366x768), click acolo si ridicam acea sageata in sus, pana la rezolutia dorita. La sfarsit click pe Apply si Ok. Bafta!

1 răspuns: