| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

am o problema am facut un update recent la pc scria windows security update si nu mai e la fel jos pe bara imi apare gmail store am windows 10 si de ieri de cand am facut am lag pe orice pe cs go pe net cum sa fac sa revin la normal sau sa nu am lag dau funda!

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Cea mai eficienta metoda este sa dai un restore point facut inainte de instalarea actualizarilor, asta daca Windows Update si-a facut unul.
Intri in Panou de control\Sistem și securitate\Sistem si dai pe Protectie sistem in stanga sus. Se deschide o caseta cu Protectie sistem iar mai jos un buton Restaurare sistem se deschide caseta si dai pe Se alege un alt punct de restaurare Dai urmatorul si apare o lista, bifezi Afiseaza mai multe puncte de restaurare si il selectezi pe cel cu Windows Update/ Actualizare critica Urmatorul si apoi terminat. Astepti si vezi daca are efect.
Iar daca Windows Update nu si-a facut un restore point, poti incerca sa dezinstalezi actualizarea.

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru LPCTSTR):

Cum sa dezinstalez actualizarea?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Ronaldo_Ronaldo_1997):

Panou de control/Programe/Programe si caracteristici/Actualizari instalate
Din meniul programelor instalate in stanga sus Actualizari instalate.
Click dreapta Uninstall.
Iti sugerez metoda cu restore point, pentru ca astfel nu raman registrii si chestii.

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru LPCTSTR):

Mersi frumos acum merge perf dar imi apare iar ala de update ca sa imi faca lag dar il scot din task manager end task imi merge perf acum ai funda mare de la mine respect