| MaSt3rUl a întrebat:

Am o problema cu minecraftu imi apare aceasta eroare crash report! Va pun tot ce imi apare, inainte nu imi aparea asa, va rog ajutati-ma dau funda!

---- Minecraft Crash Report ----
Who set us up the TNT

Time 13016 228 PM
Description Initializing game

org. lwjgl. LWJGLException Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java244)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java306)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java739)
at atn.O(SourceFile299)
at atn.d(SourceFile598)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile101)

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows
-------------------------------------------------------- -------------------------------

-- Head --
Stacktrace
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java244)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java306)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java739)
at atn.O(SourceFile299)

-- Initialization --
Details
Stacktrace
at atn.d(SourceFile598)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile101)

-- System Details --
Details
Minecraft Version 1.6.1
Operating System Windows 7 (x86) version 6.1
Java Version 1.8. 0_71, Oracle Corporation
Java VM Version Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
Memory 77224720 bytes (73 MB) 125042688 bytes (119 MB) up to 523501568 bytes (499 MB)
JVM Flags 6 total; -XXHeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_j avaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx512M -XX+UseConcMarkSweepGC -XX+CMSIncrementalMode -XX-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn128M
AABB Pool Size 0 (0 bytes; 0 MB) allocated, 0 (0 bytes; 0 MB) used
Suspicious classes No suspicious classes found.
IntCache cache 0, tcache 0, allocated 0, tallocated 0
Launched Version 1.6.1
LWJGL 2.9.0
OpenGL ~~ERROR~~ RuntimeException No OpenGL context found in the current thread.
Is Modded Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.
Type Client (map_client.txt)
Resource Pack Default
Profiler Position NA (disabled)
Vec3 Pool Size ~~ERROR~~ NullPointerException null

5 răspunsuri:
| GeoforceExperience a răspuns:

Dati update la drivere sigur o sa mearga (cu programu Driver Booster Free) daca nu iti merge dezistaleaza java 1.8. 0_66 si treci la java 1.7. 100% iti va merge

| MaSt3rUl explică (pentru GeoforceExperience):

Nu poti sa imi dai link pentru amandoua?

| MaSt3rUl explică (pentru GeoforceExperience):

Si nu ma risc cu driver boster ca are niste efecte negatice cand actualizez ceva lasa.

| GeoforceExperience a răspuns (pentru MaSt3rUl):

Da ce vrei sa iti caut eu link? nu poti tu? cica are efecte negatice rolling on the floor daca nu vrei sa faci ce am zis nu vei putea juca minecraft

| MaSt3rUl explică (pentru GeoforceExperience):

Da frate am vz pe net, pff
Dal incolo nu mai joc minecraft