| DaniiiDniix3 a întrebat:

Am o problemă cu placa de sunet. am şters-o din greşală. şi m-am uitat pe tot felul de site-uri din astea de întrebări. şi am urmat sfatul unui băiat care zicea să dau click dreapta pe My Computer > Properties > Hardware > Device Manager > Sound, video and game controllers. Şi îmi apare : Audio Codecs, Audio Device and High Definition Audio Bus ( şi lânga îmi apare o bulină galbenă cu un semn al exclamării ), Legacy Audio Drivers, Legacy Video Capture Devices şi Video Codecs. Şi voiam să întreb de ce îmi apare bulina aia galbenă? puppy dog eyes crying Sper să primesc răspunsuri cât de repede posibil. Fundăă. love struck Mulţumesc. c:

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Semnul exclamarii indica o problema cu driverele, care trebuie remediata sau absenta driverelor necesare functionarii corespunzatoare a sistemului.
Trebuie reinstalat driver-ul audio, pe care il gasesti pe pagina producatorului placii de baza sau a laptopului, dupa caz.
Poti afla detalii despre sistemul tau folosind utilitarul Aida64 de pe pagina oficiala (daca nu stii modelul placii de baza). A doua din lista e versiune portabila.
http://www.aida64.com/downloads

| Tigrisorul00 a răspuns:

Descarca 3DP chip si gata acolo ai toate drivele pentru pc ul tau si dai pe cea care nu o ai si iti da imediat site ul de pe care sa o descarci