| LittleMonsterXD a întrebat:

am o problema la League of Legends, de fiecare data cand vreau sa intru in meci imi apare acest mesaj "The application was not unable to start correclty (0xc000007b). Click OK to close the application.", stie cineva cum as putea sa rezolv asta?

Cel mai bun raspuns primeste FUNDA big grin

6 răspunsuri:
| FlorinIsc a răspuns:

Incearca sa pornesti launcherul, apasa pe rotita din coltul de sus dreapta si selecteaza "repair". Incearca un joc custom iar daca nu functioneaza dezinstaleaza jocul, si reinstaleaza-l. Daca nici asa nu se repara, fa un print screen cu eroarea si trimite o cerere la riot support.

| LittleMonsterXD explică (pentru FlorinIsc):

Am incercat tot ce ai spus dar tot nu imi merge, ce altceva as putea sa fac?

| FlorinIsc a răspuns:

Trimite cerere la Support cu un print screen. Ei o sa iti spuna ce e de facut.

| LittleMonsterXD explică (pentru FlorinIsc):

Mai multe persoane le-au trimis asta, dar nu le-a raspuns nimeni.

| FlorinIsc a răspuns:

Atunci reinstaleaza-ti windowsul, daca nu poti renunta la LOL.

| LittleMonsterXD explică (pentru FlorinIsc):

Ma gandeam ca este alta solutie in afara de a-mi reinstala windowsul.