| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am o problemă la Minecraft, când intru în launcher și introduc datele, apăs pe „Play" și nu se întâmplă nimic. Știe cineva vreo rezolvare la această problemă?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Jocurile nu au legatura daca windowsul tau e detectat ca fiind genuine sau nu, faptul ca mai multi folosesc o versiune de windows nu te afecteaza la chestia asta. In general apare o incompatibilitate (software) la drivere sau cine stie ce programe, si cel mai probabil de asta iti face. Daca nu e din vreuna din variantele de mai sus, si ai toate utilitatile instalate, inseamna ca asta ar fi problema. Ramane sa incerci mai multe versiuni de minecraft poate, sa incerci mai multe surse daca nu il ai "cumparat", si sa incerci si intr-un Vmware gen VirtualMachine sa vezi daca merge.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Instaleaza toate utilitatile necesare sa ruleze gen Net framework-uri, Java, Adobe air, flash player, shockwave, vezi daca dispare procesul din task manager. Iti da vreun fel de eroare pe undeva?

| AnnonymousName a răspuns (pentru CM7YRE):

Nu asta e problema, cred că e de la faptul că windowsul meu nu e genuine, pentru că uneori minecraftul merge și alteori nu. Eroare nu îmi dă nicăieri.

| AnnonymousName a răspuns (pentru CM7YRE):

Mersi mult.

| CM7YRE a răspuns (pentru AnnonymousName):

Jocurile nu au legatura daca windowsul tau e detectat ca fiind genuine sau nu, faptul ca mai multi folosesc o versiune de windows nu te afecteaza la chestia asta. In general apare o incompatibilitate (software) la drivere sau cine stie ce programe, si cel mai probabil de asta iti face. Daca nu e din vreuna din variantele de mai sus, si ai toate utilitatile instalate, inseamna ca asta ar fi problema. Ramane sa incerci mai multe versiuni de minecraft poate, sa incerci mai multe surse daca nu il ai "cumparat", si sa incerci si intr-un Vmware gen VirtualMachine sa vezi daca merge.