| Osm a întrebat:

Am o problema mi se blocheaza calculatorul sau mai bine zis "ingheata" (numai pot sa fac nimic decat reset) in timp ce ma joc fifa 14 (original) sau alte jocuri dar doar cand ma joc nu si cand ascult muzica, navighez pe net sau fac alte lucruri. Am placa video Ati radeon HD 7560D integrata, procesor Amd A8-5600K APU 3.60 ghz, 6 gb ram ddr3. Am facut niste teste cu furmark au iesit ok l-am lasat 20 de minute si temperatura maxima a fost 50 grade, am lasat pc 1 ora cu memtest nici o eroare la fel cu hdtunepro nici o eroare, am verificat condensatorii de pe placa de baza si sunt ok, am schimbat rezolutia la jocuri si le-am pus pe medium si low dar in zadar. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| gaby023 a răspuns:

Daca vrei sa incerci du-te la un service autorizat si cumpara-ti o placa video. Cele integrate nu sunt foarte bune desi si eu folosesc tot integrata. Am vazut la cineva una cu racire activa pe ea de un gb, a mea merge foarte greu fata de aia de aceea iti recomand sa incerci asa.