| Osm a întrebat:

Am o problema cu jocul medal of honor 2010. se blocheaza si video si audio pur si simplu ingheata si nu pot da decat reset la pc, din ce cauza face asa am placa video ati radeon HD 7560D, procesor amd A8-5600K APU, 3.6 ghz, 6 gb ram ddr3, ce pot face? am cautat pe net tot felul de chestii printre care : la my documents la medal of honor la setting.ini sa schimb directx de la auto, dar nu am acel fisier, am facut tot ce am gasit am dat rezolutia pe 1024x768 pe LOW si tot mi se blocheaza, mi-am reinstalat windows-ul dar in zadar...

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Sa iti cumperi o placa video? Nu de alta, dar 7560D-ul e aia integrata in procesor...

| Osm explică (pentru KodrutZ):

Pai daca placa video e buna de ce sa o schimb? m-am uitat la cerinte si pot sa joc jocul la high fara probleme doar ca e problema asta ca se blocheaza.

| KodrutZ a răspuns (pentru Osm):

Ai impresia ca e buna. E ok, dar e posibil fix de la asta sa mai faca nazuri. Nu trebuie sa se blocheze sub nici o forma, chiar daca merge mai nasol. Daca se blocheaza, ai o buba. Fa update la BIOS-ul placii de baza, ai grija sa ai driverele la zi, trage un burn in-test sa vezi daca ai sistemul stabil in conditii de stres prelungit.

| Osm explică (pentru KodrutZ):

De ce sa fac update la bios? ma poate ajuta? Driverele le am la zi iar cu burn in test nu ma prea pricep acuma stiu de el de la tine.

| KodrutZ a răspuns (pentru Osm):

Pentru ca pitong. Nu ai zis ce placa de baza ai, se poate sa fie probleme de la ea care pot fi rezolvate prin update de BIOS. Burn-in test... orice test de genul asta. Ai la AIDA64, de exemplu. Sau poti rula un 3dmark de vreo 10-20 de ori sa vezi daca tine sau crapa.

| Osm explică (pentru KodrutZ):

Http://i58.tinypic.com/33ct2d4.jpg uite aici am facut poza, cand am vrut sa fac teste cu burn in test imi scria ceva de backup si ca s-ar putea pierde fisiere. in fine am facut cu 3dmark uite aici link-ul : http://www.3dmark.com/3dm/2365560 multumesc de tot ajutorul

| KodrutZ a răspuns (pentru Osm):

DDR3@1333 cu placa integrata? Sa bati bine pe cine ti-a facut sistemul. Vezi si tu ce rezultate ai scos la 3dmark... dar daca zici ca l-ai rulat macar de 2-3 ori si nu ti-a dat erori, problema ta din joc inseamna ca e de la altceva.

| Osm explică (pentru KodrutZ):

Am cumparat pc-ul de la eMAG la 15 milioane nu ma asteptam sa fie cel mai bun dar explica de ce nu e bine ddr3@1333 cu placa integrata? si rezultatele de la 3dmark?

| KodrutZ a răspuns (pentru Osm):

Rezultatele sint mizerabile, iar integrata are nevoie de memorie cit mai rapida ca sa isi faca treaba bine, fiindca nu are memorie proprie (logic). MACAR DDR3@1600. Lectie de viitor: NICIODATA sa nu mai cumperi mizerii de-astea gata asamblate.

| Osm explică (pentru KodrutZ):

Mda mai bine iti faci tu pc decat sa ti-l iei gata cumparat. pur si simplu isi bat joc de tine. Ce as putea sa schimb in pc ( fara sa-mi iau altul ), daca as schimba placa video ar fi ok sau ar trebui placa de baza + placa video? Multumesc pentru tot happy

| KodrutZ a răspuns (pentru Osm):

Ai putea sa ii pui o placa video dedicata. Macar atita. Un HD 7790 sau un GTX 650, ceva de genul.

11 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

I-ati mai bine alta unitate! asa se face sa stii! daca e veche!