| aleexxaanndrra a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema cu un joc..cand vreau sa intru in joc""second life""se numeste apare eroarea asta has encountered a problem and needs to close.We are sorry for the inconvenience.
ce pot face sa nu mai apara si sa mearga jocul?happyfundahappymersi

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Incearca asta -> Start-> Panou de control -> Aspect și teme -> Display -> Setări click pe-> Complex, in fereastra care se deschide click pe ->Depanare, muta glisorul Hardware accelerația de control pentru a treia poziție (de la stânga), și apoi clic pe OK.

Daca varianta asta nu merge, imi spui ce placa video si ce sistem de operare ai.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| aleexxaanndrra explică (pentru neluL):

Am catalyst control center mai bine iti dau id meu nu stiu ce sa fac...

| neluL a răspuns (pentru aleexxaanndrra):

Nu folosesc messenger sau alte chaturi online pentru ca nu pot.Lucrez! Ai facut pasii de mai sus?
Ce sistem de operare ai?
CUM AFLI CE PLACA VIDEO AI?
Uite 3 moduri:
1.
start->run-> scrie devmgmt.msc (enter)
apoi la Display Adapters click dreapta select Propierties.
2.
start->run-> scrie desk.cpl (enter)
Apoi la Settings vezi informatiile
Apoi la Advanced poti sa vezi detalii despre placa ta /
3.
start->run->dxdiag (astepti sa incarce)
si apoi la Display vezi informatii (aici poti sa faci optional si teste pentru directDraw si Direct3D )

Raspunde-mi la intrebari!

| aleexxaanndrra explică (pentru neluL):

1.scrie doar Display adapters Properties si la General Display adapters
2.si placa este catalyst...
3...

| neluL a răspuns (pentru aleexxaanndrra):

Fa-mi un print screen din dxdiag al doilea tab din stanga sus ->Display si posteaza linkul aici. Poti sa-mi faci si din primul tab de la -> Sistem sa vad ce sistem de operare ai.

CUM FACI UN PRINT SCREEN? Te duci la pagina respectiva si apesi tasta PrtScr sau Print sau End (dreapta sus)apoi deschizi Paint si dai ''Lipire''(sau Ctrl + V ) ->o sa-ti apara pagina acolo->dupa care o salvezi in format jpg sau png. Daca ai windows 7 mai ai si varianta unui mic program care il ai deja preinstalat ->SNIPPINGTOOL (il cauti in START). Acum pentru a obtine si un link pentru pagina respectiva incarci acea poza aici http://imgur.com/ si dupa incarcare iti va rezulta cateva linkuri (tu il copiezi pe al doilea din stanga sus -> Direct Link (email & IM)) si il postezi unde vrei tu (daca vrei sa arati poza cuiva ii trimiti acel link)

| aleexxaanndrra explică (pentru neluL):

Poti sa ma ajuti cu eroarea asta? ai patit si tu asa? nu stiu ce pot face... daca vreau sa dau jocuri sau orice altceva jos de pe net la toate imi apare msj de mai susstraight face

| neluL a răspuns (pentru aleexxaanndrra):

Pai eu incerc sa te ajut, pentru asta trebuie sa ma ''ajuti'' si tu cu raspunsuri! Vezi ca am scris mai sus ce trebuie sa faci.

| neluL a răspuns (pentru aleexxaanndrra):

Descarca si instaleaza driverul asta de aici
http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/radeon-prer300-xp.aspx
Da click pe -> Catalyst Software Suite
Dupa instalare da un restart si faci din nou print screen in dxdiag, tabul Display

| aleexxaanndrra explică (pentru neluL):

Au am driverul asta "6-11-pre-r300_xp-2k_dd_ccc_wdm_38185'' cu iconita verde happy si e aceeasi poza cand fac.

16 răspunsuri:
| aleexxaanndrra explică:

Imediathappy

| neluL a răspuns (pentru aleexxaanndrra):

Driverul tau la data este din 3.05. 2006
Driverul care ti l-am dat este din 15.noiembrie 2006
Daca driverul asta nu merge atunci nu ramane decat sa cumperi o alta placa video.

| aleexxaanndrra explică (pentru neluL):

Ok conteaza ce placa video cumpar?

| neluL a răspuns (pentru aleexxaanndrra):

DA,conteaza! Cumperi placa video in functie de placa de baza.Socketul conteaza cati pini are.

| mary4048 a răspuns:

Astfel de erori apar de abicei cand exista un conflict tehnic in calculator. ceva gen programe incompatibile cu windows-ul.Eu as dezinstala jocul, as updata windowsul(cu cd-ul original) si as reinstala jocul din nou! Bafta!