| bkmgeorge a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o problema legata de windows 7 ultimate.Prima oara avea XP iar cand sa-mi pun 7 nu imi aparea sa formatez vreun hard sa pot sterge windows XP asa ca l-am instalat in alta parte.Acuma nu ma lasa sa instalez placa video deoarece zice ca e deja instalata in windows vechi.Ma puteti ajuta cumva sa scap de windowsul vechi sau spuneti-mi un mod in care sa fac sa am doar 1 windows.Am windowsurile ( XP si 7 ) pe DVD deci nu e o problema sa le instalez dar ma intreb daca are ceva daca pun mai intai XP, formatez tot si apoi instalez 7 in folder la XP, cred ca suna prost.Ma rog, as vrea solutii sa pot ramane doar cu 1 windows si acela 7!

PS : Daca vreau sa sterg fisierele din XP zice ca nu am acordul administratorului! ( Am sters cate ceva dar au mai ramas 2 foldere : Documents And Settings si WINDOWS

1 răspuns:
| 7Roby7 a răspuns:

Cred ca e imposibil sa faci sa ai doar un Windows(acesta fiind Windows 7), deoarece e un fel de bug intre Windows XP si Windows 7, care nu iti da acordul sa pui Windows 7, in acelasi timp in care stergi Windows XP.Am avut aceeasi problema si mi-am distrus calculatorul, nu ma mai lasat sa am nici Windows XP nici Windows 7. A trebuit sa cumpar altul, pur si simplu pe un calculator unde a fost odata un Windows XP nu poate fi Windows 7, cam iritant dar asta e.
Sper ca ti-am fost de folos.happy