| bogdyi a întrebat:

cam ce cerinte de sistem ar trebui pentru. un server de wow cataclysm, care sa tina 700-800 playeri, (rami, procesor, hdd, )
pls

Răspuns Câştigător
| asasinkreedz a răspuns:

Fibra optica=da! net prin cablu dar cablul acela e facut din cupru sau alt material care sunt bune conductoare de energie(adica circula informatia mai repede)! Suna la providerul tau de net si intreaba-l de un upgrade la net adica vrei sa treci de la netul normal pe fibra. Dansul/dansa va intelege si probabil va trimite o echipa sau un om la tine acasa sa iti instaleze cablul!

3 răspunsuri:
| asasinkreedz a răspuns:

Cam asa arata cerintele:
Server Info :
- Fibra Optica
- Dual Core 3.8 Ghz(merge si i3, 5,7)
- 4GB DDR2 - 950 MHz(sau mai mult)
- 200GB SATA-2 Hard Disk
Cerintele cred ca sunt minim deci s-ar putea sa depaseasca rami in cazul asta.
Bafta!

| bogdyi explică (pentru asasinkreedz):

Fibra optica = net prin cablu, nu wireless?

| asasinkreedz a răspuns (pentru bogdyi):

Fibra optica=net prin cablu din,, cupru" deci nu e wireless, wireless transmiti net de la un PC cu modem(un obiect mititel unde sunt conectate cablul PC-ului si cablul de net de la provider)care transmite cu ajutorul semnalelor net la laptop ca de exemplu big grin