| DjVasileAiii a întrebat:

cand intru in minecraft imi da o eroare... scrie :
error: could not create the Java Virtual Machine
error: A fatal exception has occurred. Program will exit.
Eu am java dar totusi nu merge. ce pot sa fac ca sa imi meargha Minecraft... FUNDA!

4 răspunsuri:
| SaberSlashS a răspuns:

O sa incerc sa iti explic:
1)pui MC-u pe desktop
2)deschizi un notepad
3)scrii java -Xms650m -jar "C:\Documents and Settings\username-ul calcului tau\Desktop\Minecraft.jar
4)il salvezi cu cu.bat
TIP:ai grija ca si minecraftul sa se numeasca minecraft.jar

| DjVasileAiii explică (pentru SaberSlashS):

N-a mers

| SaberSlashS a răspuns (pentru DjVasileAiii):

Esti sigur ca ai facut totul bine?
Ca sa mearga nu trebuie sa deschizi minecraft-ul normal, ci minecraft.bat-ul
intelegi?

| Robert_Ronaldo_1977 a răspuns:

Are si un prieten de al meu aceas problema are un pc mai vechi dar i-a mers un timp foarte bine jocul, dar cand sa intre iti da o eroare lunga rau de tot. Poate fi si de la conexiunea de la internet? Sau este de la pc.