| DaRyUsS a întrebat:

dati-mi niste jocuri PC pentru calculatorul meu. Are procesor AMD Atglon (tm), MMX, 3DNow, ~1. 1GHz, memorie 1024MB RAM, iar placa video NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X. Funda. Scuze categoria.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate nu poti face upgrade la procesor pentru ca este foarte vechi si nici placa video nu te va tine cine stie ce. de exemplu http://www.youtube.com/watch?v=AlnZscQJtEw duce san andreas care este un joc praf la grafica si nici fun cu 14 fps maxim...
Sistemul este vechi si poti inoi cu ceva care sa iti tina jocurile pana in 2013 cu grafica la minim cu vreo 10milioane.
Procesorul tau este facut pentru socketul A si ai putea face upgrade conform ultimului tabel de aici http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_Athlon_microprocessors la Athlon 1400C care va avea 1, 4ghz de la 1 sau 1, 1 cat ai tu, deci tot un ****.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1ghz amd athlon?
tot pana la warcraft 3
Dune 2000, Warcraft 2, Starcraft Brood Wars, Diablo 1 si 2 si Sacred. Mai poti incerca un nfs underground dar nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am mai gandit:
Command and Conquer Red Alert, Cossacks: European Wars, Heretic 2, Age of Mythology, Nox, Caesar 3, Pharaoh, Unreal Tournament, Quake 3, Duke Nukem 3d, Counter Strike, Half Life, Alien versus predator, ASCAR Racing 3, Delta Force, Doom 2, Worms Armaghedon.
Toate sunt jocuri pe care le-am jucat si au fost bestiale la vremea lor si unele inca mai sunt.

| DaRyUsS explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru raspuns dar toate jocurila care mi le-ai dat sunt destul de slabe. Nu imi poti da un joc cu ceva grafica mai buna? Sau procesorul peate fi schimbat cu unul mai bun?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DaRyUsS):

Din pacate nu poti face upgrade la procesor pentru ca este foarte vechi si nici placa video nu te va tine cine stie ce. de exemplu http://www.youtube.com/watch?v=AlnZscQJtEw duce san andreas care este un joc praf la grafica si nici fun cu 14 fps maxim...
Sistemul este vechi si poti inoi cu ceva care sa iti tina jocurile pana in 2013 cu grafica la minim cu vreo 10milioane.
Procesorul tau este facut pentru socketul A si ai putea face upgrade conform ultimului tabel de aici http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_Athlon_microprocessors la Athlon 1400C care va avea 1, 4ghz de la 1 sau 1, 1 cat ai tu, deci tot un ****.