| Dany3 a întrebat:

deci uitati care este urmatoarea mea problema:
Am facut un server de minecraft prin Hamachi si dau id si pass del a hamachi ca sa se conecteze si alti prieteni de ai mei pe server insa surpriza cand sa se conecteze le da nu-s ce eroare ca si cum server ar fi inchis.Mentionez ca am facut toate setarile la server asa cum trebuie am pus ip de la hamachi acolo 25.102.211.171 (si la port am pus 25565) Deci cum fac ca alti playeri sa se conecteze pe server dau funda

3 răspunsuri:
| tioan a răspuns:

Ai setat la server LAN mode?

| Dany3 explică (pentru tioan):

Si unde gasesc LAN mode?

| tioan a răspuns (pentru Dany3):

In folderul de la server ai un fisier cu acelasi nume "server", il deschizi cu notepad si la "online mode" (o sa fie true), pui false si iti pui IP-ul de la calculator la "server IP"