| 4Tuning a întrebat:

Buna TPU din nou cu acea intrebare de gta 4 am reinstalat gta-ul am facut back-up la save-game ok incerc sa instalez patch-ul si apare iarasi aia. ma uit acolo si scrie :

Launching Title Update: "D:\Jocuri\Grand Theft Auto IV\reg.exe" /selflaunch
Could not find game install folder
To manually set folder, run: "D:\Jocuri\Grand Theft Auto IV\reg.exe" /f ""
Path: D:\Jocuri\Grand Theft Auto IV\TitleUpdate.msi
Args: ACTION=INSTALL LAUNCHEDVIASETUP=1 APPLICATIONROOTDIRECTORY="Ignore" ABORTLOGPATH="C:\ProgramData\Microsoft\GFWLive\Install\L ogs\titleupdate.log"
RelaunchFromCmdLine:
RelaunchFromMSI: LaunchGTAIV.exe
InstallFolderFromCmdLine:
InstallFolderFromMSI:
InstallFolderFromRegkey:
OriginalProductCode:
InstallFolderRegkeyProp: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV
Failed

ce as putea face? tinand cont ca locul unde sunt programele pentru patch este in folderul e jocul.

4 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Prima dată copiază dosarul cu salvările de la joc într-un alt loc.
Dezinstalează jocul de tot cu Revo>
www.ninite.com/revo/
De tot adică în modul Avansat, ștergi și ce rămâne în regiștrii.
Apoi, rulează ca admin fișierul cu patch-ul de la joc, asta după ce reinstalezi jocul.

Fă în plus o scanare cu ăsta> http://goo.gl/jlDbI
De unde ai patch-ul? Vezi de aici> http://games.softpedia.com/get/Patch/Grand-Theft-Auto-IV-Patch.shtml

| 4Tuning explică (pentru DDCC):

Crede-ma, folosesc deja advanced system care. am sa incerc cum zici tu happy

| 4Tuning explică (pentru DDCC):

Eu nu gasesc Gta 4 sau grand theft auto in revo..., dar il gasesc in CCleaner

| DDCC a răspuns (pentru 4Tuning):

Dacă zici că ai Advanced System Care, găseşti jocul în utilitarul de dezinstalare (Iobit uninstaller)?
Atunci încearcă cu ccleaner.