| HitmanTM a întrebat:

Este prima mea intrebare asa ca fara critice va rog frumos.
Problema a inceput acuma 2 luni: O descriere cred ca v-ar ajuta!
- Mi-am facut win. la computerul meu, toate cele bune si frumoase mi-am instalat antivirus, Malware, etc toate driverele updatate in 2013 tot ce trebuie noi. Pana intr-o zi cand l-am aprins si pur si simplu se stingea.Nu am avut niciun virus. Credthinking
Si mi-am dus la curatare hardul si mi-am bagat win. xp sp3!
De atunci orice win. as baga nu mai merge sa descarc nimica de pe siturile oficiale cum ar fi ( Programele de pe situri- Jocurile imi merg ) sa zicem de Yahoo/Messenger : Imi ramane ori la 99 la % si zice 1 secunda si ramane asa pana il ia dracii deci programele care sunt necesare nu mai merg pur si simplu sa le downloadez.sad
Si de atunci pana acuma nu mai merge sa downloadez nimica de pe siturile oficiale doar de pe softpedia cnet etc.
Acuma pana cand intr-o zi mi-am bagat iar malware si a gasit vreo 500 si ceva. Si le-a bagat in carantina si le-am sters si de atunci nu mai merge sa deschid nimica cu ext. (exe, foldere, poze) Absolut nimica. Doar jpg-urile formatate intr-un program atat tot si muzica. Deci eu nu mai pot face nimica!
Am nevoie de ajutor am cautat pe toate siturile si nu pot deschide nici registry nici cmd.
La registry imi zice ( Registry has disable by your administrator, task manager la fel cam la toate la fel ) Ce tin de run la toate imi face la fel.
Ajutati-ma va rog frumos, toate raspunsurile bune sunt bine venite, cel mai bun raspuns care sa-si faca treaba si sa ma ajute primeste funda SOW Funda love struck

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man...ti-ai distrus PC`u

Daca vrei sa rezolvi TOATE problemele deodata reinstaleaza windowsul

... Daca vrei sa nu reinstalezi
1.Pentru faza cu download la 99%. Mi so intamplat si mie.

Cauza:
E ori de la windows invechit/fara updateuri la zi ORI de la provideru tau de NET.

Rezolvare:
Chemal pe fraier sati rezolve ca e datorie lui ---e gratis/ instaleaza windows 7
2.Nu te lasa sa deschizi nimica...
Incearca programul ComboFix. Ruleaza`l si iti va cere un Restart. Apoi el va scana computerul de virusi si la urma ar trebui sa mearga( mie unul mi-a mers).
3.Pt faza cu task manager... Dai START-> RUN si dai paste la
HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f.

Eu iti recomand sa reinstalezi cu Windows 7.

| HitmanTM explică (pentru anonim_4396):

As avea nevoie sa stiu daca windows 7 Ultimate merge pe urmatoarele componente
-AMD ATHLON(tm) 64 x2 Dual core procesor 3800+ 2.01 GHz
-2gb rami.
- Placa video 512mb de la nVIDIA.
Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am PC mai praf ca tine si imi merge happy

E si normal sa iti mearga...acm depinde.cu 2 GB ram sigur merge dar... windowsul ocupa ceva RAM si jocurile nu vor avea ram necesar.

De mers iti merge da nu stiu cat de bine cu jocuri.
Dai Propriets pe my computer ( dupa ce instalezi windows 7 )---> advaced system settings --> La performance dai Settings si dai Advaced... Acolo ai un buton Change maresteti ramul de acolo debifand chestia aia