| Strepix a întrebat:

Buna TPU.Mi-am luat jocul GTA IV si mi-am pus setarile pe low pentru ca nu am un pc performant.Eu am 1gb ram DDR2, placa video 1gb GeForce 210, procesor Intel Pentium Dual CPU E2180 @ 2Ghz, Windows XP Sp3 si totusi rare ori am un mic lag si uneori mi se pierde imagine (ori devine o claritate joasa in unele locuri, ori nu prea se vede dar isi revine cand ma apropii si doar uneori face figuri).La setari cand am dat la auto detection mi le-a pus cam aproape toate la high.La Resource Usage am http://tinypic.com/r/o7ufwg/8 desi inainte aveam 1000 si ceva dar a scazut... Intrebarea mea este: Ce pot sa fac ca sa nu se mai piarda uneori imaginea si sa imi mearga mai bine?

11 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Ai facut tu setarile la joc, dar trebuie sa faci setarile si placii video.Cauta pe net 'Settings Nvidia Geforge 210 for gaming'.

| VladyXR a răspuns:

Schimba rezolutia pe 1024x768 75 Hertz.

| VladyXR a răspuns:

Dai vsync pe off si definiton.

| ViatacuLouie a răspuns:

Scazi rezolutia pana la 800x600. Daca nici asta nu merge, te rogi de mama ta sa iti ia alt PC

| Strepix explică (pentru ViatacuLouie):

Nu e o problema mare dar uneori devine enervant.Sa scad rezolutia din joc sau de la PC (adica properties -> settings)?
P.S : Este calculatorul surorii mele il am de foarte mult timp, din pacate al meu s-a dus.

| ViatacuLouie a răspuns (pentru Strepix):

Din joc happy

| Strepix explică (pentru ViatacuLouie):

O sa incerc, multumesc pentru raspuns!

| ViatacuLouie a răspuns (pentru Strepix):

No problem, pentru asta e comunitatea happy

| Anonimus197568 a răspuns:

Nu inteleg frate. Iti merge tie cu lag rareori(ceea ce ma mira la ce pc ai) si mie imi merge cu cel mai mare lag, iar eu am pc de duc call of duty advanced warfare cu texturile ultra fara pic de lag si absolut toate jocurile le duc intre mesiu si ultra inacara de cacatul asta de gta 4...nu inteleg...

| Strepix explică (pentru Anonimus197568):

Acum nu mai am lag deloc imi merge perfect.Am sa imi iau mai tarziu un procesor mai bun, macar de 3, 00ghz dual core si poate 4gb ram! Nu stiu de ce ai lag, oricum se zice ca gta 4 e un joc naspa optimizat, incearca sa intrii in run -> msconfig -> services -> debifeaza Event Log -> restart pc. Poti sa dai click dreapta pe my computer -> properties -> advanced -> performance -> settings ->Adjust for best performance -> Apply -> Ok -> Restart PC. Pentru a reduce lagul se foloseste Game Booster.Eu l-am luat parca de la Razer si nu mi s-a mai vazut nimic la joc.

| alexstan76 a răspuns:

Pune rezolutia mai mica si o sa-ti mearga mai bine