| ShREKT a întrebat:

Peste noapte pc-ul a inceput sa mearga greu, sacada, iar astazi se blocheaza peste cateva minute. Are 16gb ram, Intel i5-4460 si placa gtx 760 stie cineva ce poate cauza asta?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Mie-mi suna extrem de mult a malware.

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Poate să fie de la SSD sau HDD.
Verifică-l cu HD Sentinel, este un program gratuit. Dacă viața nu este 100%, trebuie să te aștepți la probleme și mai mari.

Cum a spus și CookieDog, este posibil să ai ceva dăunător pe calculator. Ce ai descărcat în ultima perioadă, pe ce siteuri ai intrat, ce ai acceptat fără să citești?
Dacă a fost ceva care nu suna bine sau nu erai sigur că este bun, posibil că nu a fost.