| Mario200311 a întrebat:

Placa video AMD Radeon r7-240, duce Watch Dogs si CS:GO?

Răspuns Câştigător
| userul7200 a răspuns:

Salut!,
Si eu am modelul asta de placa video, din pacate nu imi merge Watch Dogs, dar CS:GO merge foarte bine. Depinde si de celelalte configuratii care le ai de ex.: procesor, ram.

O zi/noapte buna!

| Mario200311 explică (pentru userul7200):

Pai mai am 16 gb ram si procesor AMD Quat Core A8-6500 3,5 ghz

| userul7200 a răspuns (pentru Mario200311):

Atunci ar trebuie sa mearga si Watch Dogs, pentru ca necesita placa video de minim 1GB, iar a ta are 2GB.

3 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Intră aici http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=4546&game=Watch%20Dogs
Jos alege placa ta video AMD Radeon r7-240 și vezi performanețele scoase cu aceasta. Pune și tu la mișto sau real componentele pc-ului tău și vezi.