| AndreiBv a întrebat:

SUnt admin pe un server de cs si as vrea sa stiu cateva comenzi in amxmod! :

1.Cum scriu un mesaj sa apara in stanga ecranului? (ex: BMB! )
2.CUm fac sa echilibrez echipele? nu merge amx_autoteambalance!
3. cum fac sa dau restart la harta?
4.ce face amx_cvar?

2 răspunsuri:
| kenNNzorFTW a răspuns:

1.amx_psay (nume sau #userid) (mesaj)
Trimite un mesaj privat unui jucator

amx_tsay (culoare) (mesaj)
Trimite un mesaj colorat in coltul din dreapta a ecranului tuturor jucatorilor

amx_csay (culoare) (mesaj)
trkimite un mesaj colorat pe centrul ecranului tuturor jucatorilor.
2. Nu cred ca merge daca nu este autoteambalance.
3. amx_restart sau mai simplu : /rr
4. Schimba si arata o valuare cvar

| justU a răspuns:

Nu stiu daca te mai intereseaza, "amx_cvar mp_autoteambalance 1"