| anonim_4396 a întrebat:

Stiți cumva ce jocuri as putea juca pe o placa video ATI Radeon R4? De câți mb este?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Probabil ca este alt model, zic asta pentru ca pe internet am gasit si de 4 GB... who knows happy. Memoria video RAM dedicata pentru a rula FIFA 20 pe minim este de 1 GB si putin, dar in schimb ai avea nevoie de un RAM simplu de 8 GB. Ar trebui sa te uiti la componentele tale, faci o analiza atenta si scoti situatia asta la capat singur sau cu ajutorul unui site. cool

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Jocuri cu cerinte de sistem minime intr-un procentaj mai mare fata de cele recomandate. Uite aici niste jocuri : Borderlands 3, Hades, Left 4 Dead 2, Death Stranding, GTA 5 Premium Online Edition, FIFA 20, Counter-Strike: Global Offensive etc. Ti-as putea da o lista cu jocuri daca acestea nu te intereseaza in mod deosebit. Placa video parca are 4000 MB.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Wtf? Placa video e de 4 GB? Merge pe placa asta FIFA 2020? Pe detalii low?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Spunea că e până în 2gb. Asta înseamnă că nu e dedicată placa video deci e slabă în jocuri.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, chiar ruleaza FIFA 2020 pe recomandat. Uite, cauta aici si convinge-te singur :)

https://www.systemrequirementslab.com/gpu-compare/11239/radeon-r4

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ca este alt model, zic asta pentru ca pe internet am gasit si de 4 GB... who knows happy. Memoria video RAM dedicata pentru a rula FIFA 20 pe minim este de 1 GB si putin, dar in schimb ai avea nevoie de un RAM simplu de 8 GB. Ar trebui sa te uiti la componentele tale, faci o analiza atenta si scoti situatia asta la capat singur sau cu ajutorul unui site. cool