| MartinLutherKing a întrebat:

Vreau sa raspunda doar cei care au jocul sau care l-au jucat! Este vorba de Skyrim: The elder scrolls V. Are cumva lag? Se poate intampla ca in timpul jocului sa se blocheze/sa mearga greu? Tin sa precizez ca am laptop cu memorie 4 RAM. Dau funda!

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca e laptop, e si de asteptat sa se innece, e destul de solicitant dpv hardware.

| spaghetty a răspuns:

Da ai 4GB ram dar frecventa lor de cat e?
Procesorul?
Placa video?

| MartinLutherKing explică (pentru spaghetty):

Intel Core i5-2430M CPU 2.40 GHz

| spaghetty a răspuns (pentru MartinLutherKing):

Placa video?

| MartinLutherKing explică (pentru spaghetty):

Nu stiu unde sa ma uit pentru placa video. Explica tu te rog

| spaghetty a răspuns (pentru MartinLutherKing):

START-Search-scrii dxdiag, si iti arata tot despre pcul tau si dai la display

| MartinLutherKing explică (pentru spaghetty):

Name : Intel(R) HD Graphics Family
Manufacturer : Intel Corporation

| spaghetty a răspuns (pentru MartinLutherKing):

Intel HD graphics am si eu.ESTE CEA MAI REA PLACA VIDEO DIN TOATE TIMPURILE.Si in cs, gta san andreas sacadeaza.De la placa video iti merge mai greu

| MartinLutherKing explică (pentru spaghetty):

Ce se poate intampla in timpul jocului de la placa video?

| MartinLutherKing explică (pentru spaghetty):

Http://www.procons.ro/....../index.php
Aici ei sunt de alta parere.

| spaghetty a răspuns (pentru MartinLutherKing):

Pai Intel HD graphics e placa video integrata deci isi ia memorie din memoria RAM. Uita-te pe youtube si ai sa vezi ca nu te mint.Am si eu placa asta video cea mai de rahat din toate timpurile.Placile video integrate nu sunt pentru jocuri deloc.Singurul atuu la Intel hd graphics este ca consuma putin in rest e un mare ZERO.Si mai grav este ca nu poti sa bagi placa video dedicata in laptopsad.