| AndreiOniscu a întrebat:

Vreau si eu sa imi creez un cont pe Romania roleplay. Imi da si mie cineva raspunsul la urmatoarele intrebari?

Daca cineva te ameninta OOC care ar fi ce-a mai corecta actiune?
Sa il omor mereu cand il vad pe strada.
Sa nu il bag in seama, iar in functie de amenintari sa il reclam.
Sa imi anunt baieti, sa il prindem il omoram si primeste CK!(Character Kill)
Care din variantele de mai jos este un exemplu bun pentru o reclama intr-o maniera RP?
Vand jucari ((Arme))
Vand plante frumoase crescute in sera,cea mai bune calitate de marijuana, contact me!
Vand masina Clover an fabricatie 1998, pretul negociabil.
Ce este mixing-ul?
Cand spui informatii OOC pe chatul IC.
Cand esti intrebat pe /r(adio) ceva si raspunzi pe chatul IC, sau invers.
Cand esti intrebat pe chatul OOC ceva si raspunzi pe chatul IC, sau invers.
Daca esti inconjurat de un grup de persoane care te ameninta cu arme cum trebuie sa procedezi?
Dau un /me fuge si scapa de acele persoane.
Incep sa-i injur pe /b ca fac non-rp.
Fac roleplayul pe care-l necesita situatia rolandu-mi frica si eventualele rani.
Ai voie sa ai mai multe conturi?
Da, cate vreau, dar fara sa-mi transfer bunuri unul de pe celalalt.
Doar unul.
Maxim doua conturi.
Cum procedezi daca cineva te rapeste si vrea sa te jefuiasca?
Dai repede /q sa nu-ti fure nici un ban.
Menti actiune intr-o maniera roleplay nefolosind chatul OOC.
Incepi sa tipi pe /b ca fac non-rp.
Care este cea mai corecta modalitate de a obtine ajutorul unui admin in joc?
Te duci la unul in joc si ii spui ce doresti de la el.
Folosesti /report sau /re.
Ii dai PM.
Ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay?
Da, ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay insa in cazul in care un admin iti cere anumite detalii pe acel chat trebuie sa-i raspunzi neaparat.
Nu, ca poate tu faci non-rp si eu sunt un mare roleplayer si vorbesc pe /b.
Da, ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay.
Ce trebuie sa faci in cazul in care cineva iti buseste masina?
Sa faci roleplay in functie de cat de grava e situatia.
Mergi in continuare ca si cum nimic nu s-a intamplat.
Scoti arma si il omori pe respectivul.
Care este cea mai corecta varianta de a coopera cu un politist care te opreste in trafic?
Opresti masina, iar cand vine langa tine incepi sa-l injuri sau sa tragi cu o arma in el.
Opresti masina, scoti actele din torpedou si i le prezinti.
Continui sa conduci, iar daca te prinde folosesti comanda /q sau iti dai force crash.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau. Dar mai bine citeste regulamentul pentru ca regulile sunt foarte stricte si te baneaza repede daca le incalci. Succes