| mihaik21 a întrebat:

Salut TPU, am si eu o problema si nu stiu de la ce ar putea sa fie, recent am achitionat un RTX 3060 si am o sursa care duce doar 550w maxim, dupa ce ma joc aproximativ cateva minute se opreste monitorul dar jocul si programele inca ruleaza si monitorul nu se mai deschide deloc, s-ar putea sa fie ca sursa nu da destula putere si e solicita prea mult? de aia sa nu mai afiseze imaginea... Monitorul este Monitor Gaming LED IPS 24'' LG Full HD, 75Hz,

3 răspunsuri:
| NicVal74 a răspuns:

Exact asa am patit si eu, este placa video de vina, daca ai placa de baza cu placa video incorporata schimba cablu hdmi din cea dedicata in placa de baza si vezi daca merge dupa care tragi concluzi!

| mihaik21 explică (pentru NicVal74):

Nu am placa video incorporata.

| NicVal74 a răspuns (pentru mihaik21):

Poate gasesti una la un prieten si o inlocuiesti, si vezi care e problema, cum se comporta!