| LoveTenis a întrebat:

Buna!happy

Va rog foarte mult sa imi spuneti povestea jocului Outlast! Cel mai bun raspuns primeste fundita!happy Si daca imi poate spune si cineva cum se numesc personajele si ce is cu ele! Adica toata povestea jocului!

1 răspuns:
| Vyper12 a răspuns:

Acţiunea se petrece în Colorado, într-un azil numit Mount Masive Asylum, o casă foarte vehe plină de bolnavi mintali.Miles Upshur,un jurnalist, intră cu uşurinţă în azil şi descoperă multe chestii legate de ştiinţă şi religie.El descoperă de-a lungul jocului Billy, un psihopat care vrea ca lumea să înţeleagă adevărul, Părintele Martin, cel care-l ajută să înţeleagă adevărul ca să scape şi un monstru mare care-l urmăreşte peste tot şi ucide tot ce-i stă în cale.Mai pe la jumătate Billydegetele, mai pe la sfârşit, părintele Martin se sacrifică, arzând pe o cruce pentru a fi liber.Miles trebuie să-l distrugă pe Billy de unul singur. Distrugându-l pe Billy, el fiind posedat, acel demon trebuie să găsească altă gazdă, acela fiind Miles.Miles încearcă să scape cu greu, pentru că demonul lui Billy i-a tras o mamă de bătaie şi după a intrat în el. După ce ajunge la o uşă trupele swat erau acolo şi au început să-l împuşte crezând că e un monstru, demonul iese şi îi ucide pe toţi.Trebuie să apară un dlc numit Outlast:Whistleblower în care v-a arăta cum demonul îi ucide pe cei din echipa swat şi alte secrete noi.