| ELISA1LISA a întrebat:

Hei TPU am si eu o intrebare.Cine imi poate spune povestea jocului outlast primeste fundahappy.PS unde gasesc cum arata pesonaju principal ca preotu ala doamne drumos poate fi laughing.Va multumeswinking.

15 răspunsuri:
| Rony56 a răspuns:

Deci el e Miles Upshur, un jurnalist care primeste un email de la cineva care lucreaza acolo sa investigheze acel azil. Daca dai TAB si dai Documents dupa ce ai iesit din masina, ai un document numit "The Whistleblower", adica "Spargatorul de integritate", daca dai pe el iti spune sa investighezi acel azil. Intri in el, si pana la urma un barbat tras in teapa iti spune sa iesi din locul ala, deoarece sunt multi nebuni care au fost experimente esuate. El merge si atunci il gaseste pe Chris Walker (omul ala mare si gras) si te arunca jos. Tatal Martin te gaseste (ala nu era tatal tau, era un preot care lucra acolo). Tu iei keycardul, il duci la Security Control (pentru a deschide usile si a iesi) si atunci cand se deschid usile, Tatal Martin opreste curentul ca sa nu iesi. Atunci trebuie sa te duci jos, si sa aprinzi generatorul de curent si sa il aprinzi. Dupa te duci la Security Control, si cand sa deschizi usile, Tatal Martin iti baga o injectie si te duce in Prison Block. Acolo sunt tot felul de nebuni si trebuie sa scapi. Dupa, ajungi la Sewer, trebuie sa umbli la 2 valve si dupa sa scapi pe scari. Dupa ce scapi, toata lumea vrea sa te prinda si doctorul Rick Trager (ala care iti taie degetele) te pune sa iesi prin liftul ala de mancare. Cand ajungi acolo, te leaga de scaun, si te duce undeva si iti taie degetele. Tu trebuie sa iei cheia si sa mergi cu liftul si sa pleci. El vine dupa tine in lift si tu il omori. Acolo ramai blocat la etajul 1 si trebuie sa mergi la Parter la EXIT. Acolo trebuie sa aprinzi 2 manete si dupa sa apesi un buton. Ca sa stingi focul din bucatarie. Dupa ce stingi focul, intri in bucatarie si ajungi la parter. Afara trebuie sa iei o cheie si sa intri undeva, acolo il gasesti pe Waldrider, fantoma aia. Apoi mergi in curte si intri in Female Ward. Acolo, te duci in Administration Block si dupa il gasesti pe Tatal Martin pe o cruce, si iti da cheia de la lift pentru a iesi la libertate. Tatal Martin moare ars. Apoi intri in lift, dar liftul era stricat si ai intrat in locul in care cei de la Murkoff faceau experimentele. Acolo ii vezi pe toti morti deoarece acolo a fost Walrider (iti arata la inceput Tatal Martin cand iti baga injectia in tine). Tu te duci ca sa iesi prin alta iesire, dar acolo te prinde Walrider, si atunci mergi la o usa si te prinde Chris Walker. Dar din fericire, Walrider il omoara. Dupa, il intalnesti pe Doctorul Rudolf Wercknie (lucra cu Rick Trager inainte) si iti spune sa il omori pe Billy (era gazda lui Walrider). Il puteai omori pe Billy oprind-i sistemul de viata. Tu il opresti, dar Walrider te arunca si te ranesti la picior, dar atunci el intra si in tine, si acum tu esti gazda lui. Te duci la iesire, si acolo soldatii te omoara deoarece tu erai Walrider, dar in alt corp. Dar dupa ce se face ecranul negru ai sa auzi ca aia tipa ca sunt omorati de Walrider. Si asa ai murit. Acum ai sa fii Miles Upshur in froma de Walrider. Funda? xD

| Trebla a răspuns:

Personajul pe care tu il controlezi este Miles Upshur, un jurnalist care crede ca cea mai buna idee de a deveni faimos este sa investigheze un azil (Mount Masive Assilium ). La inceput totul pare frumos pana il intalneste pe Chris Walker (grasu ala ). Chris Walker vrea sa il ucida pe Miles deoarece acesta a vazut ce s-a intamplat (acesta este momentul de la inceput cand intri in LIBRARY) cu predecesorii care au intrat in azil (printre care si acei politisti sau FBI). Un politist (cel tras in teapa din LIBRARY) te avertizeaza in legatura cu VARIANTELE(sunt cei esuati in experiment ex:Chris Walker si cei care te ataca adica aia cu bate), si de aceea trebuie sa pleci cat mai repede.
In azil Miles il intalneste si pe Father Martin cel care il ajuta sa treaca peste primejdii. Doctorul Richard Trager (doctoru' ala cu fata die vultur ) vrea sa iti aplice o tortura groaznica: prima data vrea sa iti taie degetele apoi sa te castrelze si apoi sa iti taie limba(,, First fingers, then balls, than tongue"). Din fericire, Miles isi pierde doar cateva degete. Acesta reuseste sa il ucida accidental pe doctorul Trager impingandul si turtindul de lift... Miles ajunge la Father Martin care se jertfeste pentru Walrider caci acesta nu le va face rau. Desigur sunt si personaje neutre cum ar fi: Alan Turing
Security Forces, Pyro.
Acum in legatura cu Walrider. William,, Billy" Hope este cel de la sfarsit ala intr-o sfera si intubat si gazda lui Walrider. Fara Billy, Walrider nu ar putea trai si de aceea cand tu incerci sa il omori pe Billy cel din sfera, el incearca sa te opreasca.Doctorul Rudolf G. Wernicke este supravietuitorul de la sfarsit care iti spune cum sa il opresti pe Billy. Wernicke a lucrat la accest experiment si Billy il considera tatal lui. Dupa ce tu ii tai,, Life Support-ul" lui Billy Walrider intra in tine deci tu devii gazda lui(de aceea la sfarsit mergi atat de incet). Cand te apropii de iesire usile se deschid si apare dr. Wernicke cu soldatii. Cu Walrider intrat in tine soldatii te cred drept el deci incep sa traga. Abia apoi Wernicke isi da seama ca erai tu. Dar era prea tarziu. Dupa ce se face ecranul negru Walrider iese din tine si ii omoara pe toti.
Sfarsit! Funda?

| Trebla a răspuns:

Personajul pe care tu il controlezi este Miles Upshur, un jurnalist care crede ca cea mai buna idee de a deveni faimos este sa investigheze un azil (Mount Masive Assilium ). La inceput totul pare frumos pana il intalneste pe Chris Walker (grasu ala ). Chris Walker vrea sa il ucida pe Miles deoarece acesta a vazut ce s-a intamplat (acesta este momentul de la inceput cand intri in LIBRARY) cu predecesorii care au intrat in azil (printre care si acei politisti sau FBI). Un politist (cel tras in teapa din LIBRARY) te avertizeaza in legatura cu VARIANTELE(sunt cei esuati in experiment ex:Chris Walker si cei care te ataca adica aia cu bate), si de aceea trebuie sa pleci cat mai repede.
In azil Miles il intalneste si pe Father Martin cel care il ajuta sa treaca peste primejdii. Doctorul Richard Trager (doctoru' ala cu fata die vultur ) vrea sa iti aplice o tortura groaznica: prima data vrea sa iti taie degetele apoi sa te castrelze si apoi sa iti taie limba(,, First fingers, then balls, than tongue"). Din fericire, Miles isi pierde doar cateva degete. Acesta reuseste sa il ucida accidental pe doctorul Trager impingandul si turtindul de lift... Miles ajunge la Father Martin care se jertfeste pentru Walrider caci acesta nu le va face rau. Desigur sunt si personaje neutre cum ar fi: Alan Turing
Security Forces, Pyro.
Acum in legatura cu Walrider. William,, Billy" Hope este cel de la sfarsit ala intr-o sfera si intubat si gazda lui Walrider. Fara Billy, Walrider nu ar putea trai si de aceea cand tu incerci sa il omori pe Billy cel din sfera, el incearca sa te opreasca.Doctorul Rudolf G. Wernicke este supravietuitorul de la sfarsit care iti spune cum sa il opresti pe Billy. Wernicke a lucrat la accest experiment si Billy il considera tatal lui. Dupa ce tu ii tai,, Life Support-ul" lui Billy Walrider intra in tine deci tu devii gazda lui(de aceea la sfarsit mergi atat de incet). Cand te apropii de iesire usile se deschid si apare dr. Wernicke cu soldatii. Cu Walrider intrat in tine soldatii te cred drept el deci incep sa traga. Abia apoi Wernicke isi da seama ca erai tu. Dar era prea tarziu. Dupa ce se face ecranul negru Walrider iese din tine si ii omoara pe toti.
Sfarsit! Funda?

| dani145 a răspuns:

Http://www.youtube.com/......ttp?/watch
uite aici dar vezi sa nu faci pe tine, eu am facut deja

| ELISA1LISA explică (pentru dani145):

Stai calm nu fac laughing)

| SanduINFINITE a răspuns (pentru dani145):

Ce e atit de inspaimintator eu am trecut outlastsi outlast whistleblower nu e atit de inspaimintator

| TygerSpeed a răspuns:

Decii pentru ce-i care n-ati inteles povestea din oultast o spun eu big grineci, Waylon Park era un specialist de software angajat de Murkoff (el i-a trimis e-mailul lui Miles Usphur) care lucra in laborator. Insa din cauza unui experiment nereusit, controlul asupra azilului e pierdut iar tot personalul Murkoff este evacuat. Pentru ca a fost prins de catre seful agentiei ca incerca sa trimita un e-mail despre ce se intampla, a fost dus la reeducare. Apoi controlul a fost pierdut si daca ai observat, pacientii nu se mai iau de tine pentru ca esti imbracat in haine de-al lor. In fine, dupa ce indeplinesti obiectivele si scapi de doctorul care vroia sa te omoare, ajungi de acolo de unde ai inceput jocul, din receptia azilului. Acolo te intalnesti cu seful Murkoff care te ataca cu cutitul, iar, cand sa te injunghie, The Wallrider (fantoma), il omoara si te lasa sa pleci, pentru ca Wallrider-ul era controlat de Miles, si el te-a lasat sa faci ceea ce el n-a putut. Si la final, in masina, umbra aceea era de fapt Miles si dupa cum presupun ca ai vazut, schimbatorul de viteze era blocat iar Wallrider-ul (care era Miles) te-a ajutat sa spargi poarta si sa scapi. Apoi, Park uploadeaza videoul facut cu tot ce s-a intamplat acolo, incriminand compania Murkoff.

| hancoch a răspuns:

Pe youtube

| ELISA1LISA explică (pentru hancoch):

Pe messenger nu pot?laughing

| Mabel a răspuns:

Uite, aici sunt toate informatiile de care e nevoie sa stii despre Outlast (scrie in romana)http://ro.wikipedia.org/wiki/Outlast

| StefyyyMaXXim a răspuns:

In munṭii indepartaṭi din Colorado, sa va asteptati la multe orori în înteriorul Mount Masive Asylium(traducere:Azilul din Muntele Masiv).O casǎ foarte veche pentru bolnavii mintali recent deschisa pentru "cercetare și caritate", ramurǎ a tranzițional Murkoff Corporation operându-se în strict secret....panǎ acum.
Acționand de la o sursa din interior, jurnalistul Miles Upshur intra cu usurinta in azil si ceea ce el descopera cand merge prin cladire este o combinatie de stiinta si religie, ceva de natura incredibila. Odata intrat singura lui scapare este de a afla teribilul adevar din inima Mount Masive.
Pe parcursul jocului el descopera 3 personaje:Un monstru imens care ucide tot ce este sanatos, Billy un pshihopat care doreste ca toata lumea sa inteleaga adevarul si Parintele Martin care il ajuta pe Miles sa inteleaga adevarul pentru a scapa.
Undeva la jumatatea jocului, Billy il prinde pe Miles in incearca sa ii spuna adevarul printr-un mod dureros:taindu-i degetele.In final Paritele Martin sfarseste prin a se sacrifica pentru a fi liber fiind ars pe o cruce.Miles trebuie sa se descurce singur pentru a-l ucide odata pentru totdeauna pe Billy.Problema e ca odata corpul lui Billy distrus, Billy find posedat, demonul are nevoie de o noua gazda.Aceasta fiind Miles.In incercarea de a iesi cat mai repede de acolo in final, trupele speciale il omoara pe Miles demonul iesind la iveala.
jurnalistul la final este impuscan de SWAT crezand ca este un monstru

| Cipry920 a răspuns:

Personajul pe care-l în controlezi este un jurnalist. NU știu cum îl cheamă. El crede că cea mai bună soluție pentru a deveni celebru este să investigheze acel azil de nebuni din Munții X. Sunt 3 personaje principale în joc. Porcu ăla gras care te aruncă peste tăt când te prinde; Billy, doctorul dement care moare prins între etaje la lift(el devine fantoma aceea, Billy) și Părintele Martin care este de partea ta și te va ajuta să înțelegi adevărul.
Jocul se termină când jurnalistul moare împușcat de trupele speciale. Între timp parcă acesta devine și noua gazdă a lui Billy. Cam atât.

| SanduINFINITE a răspuns (pentru Cipry920):

Il cheama pe roporter Miles Upshur!

| Antoniu2002 a răspuns:

Outlast spune povestea lui Miles Upshur, un jurnalist care crede ca cea mai buna idee de a deveni faimos este sa investeghe secretele murdare ale unei organinizatii aflate in Mount Masive Assilium din Colorado. Acolo este un azil de nebuni.

| LaviiAk47 a răspuns:

Outlast este un joc de tip horror lansat de compania canadiană Red Barrels, cu sediul în Quebec. A devenit în scurt timp de la lansare un joc foarte popular printre tineri.

Acționand de la o sursa din interior, jurnalistul Miles Upshur intra cu ușurință in azil si ceea ce el descopera cand merge prin cladire este o combinatie de stiinta si religie, ceva de natura incredibila. Odata intrat singura lui scapare este de a afla teribilul adevar din inima Mount Masive.

Pe parcursul jocului el descopera 4 personaje: Un om imens care ucide tot ce este sanatos (Chris Walker), Walrider-ul care este un fel de fantoma (este de fapt un roi de naniti), Doctorul Richard Tragger, Dr. Rudolf Wernicke, Father Martin, un pacient care se crede preot si care il ajuta pe Miles sa mearga mai departe in azil si sa-l faca sa inteleaga adevarul si multi alti simpli pacienti.

Pana la urma Miles, ajunge la o biblioteca, unde il intelneste pe Stephenson, un soldat care se zbate intre viata si moarte. El ii spune ca pacientii au iesit, si ca trebuie sa iasa cat mai repede. Ii mai spune ca trebuie sa deschida usile din camera de securitate.

Imediat, Miles il intalneste pentru prima data pe Chris Walker, care il arunca de pe o fereastra, incercand sa il omoare. Dupa aceea, Miles, intalneste iarasi un personaj. Pe Father Martin care ii spune ca este apostolul lui si vrea sa il faca sa fie martor la tot ceea ce se petrece in azil.

Odata ajuns la camera de securitate, nu poate deschide usile de la azil, fiindca Father Martin a inchis electricitatea. Miles reuseste sa redeschida electricitatea, dar este injectat de Father Martin, care ii spune ca singurul loc de scapare este adevarul. Trebuie sa fie martor la tot ce se petrece in azil si asa toate usile vor fi deschise.

Miles, se trezeste in inchisoarea azilului, unde intelneste doi gemeni, care vor sa il omoare, dar Father Martin le-a spus celor doi sa nu-i faca rau jurnalistului.

Jurnalistul reuseste sa scape din inchisoare si ajunge in canale, incercand sa iasa. Il intalneste pe Chris Walker, dar dupa ce jurnalistul deschide 2 valve, ajunge in Male Ward si este urmarit de 3 varianti. El reuseste sa scape si aude o voce care pare de a fi de om normal. El face ce spune acea voce si il intlneste de fapt pe Doctorul Rick Trager, un fost executiv de la Murkoff, care ii amputeza doua degete. Trager, moare strivit de liftul in care Miles incerca sa scape.

Miles, il intelneste din nou pe Martin, care ii spune sa il intalneasca afara. Il intaleste, si se duce inapoi in azil, pentru a-l gasi pe Father Martin in biserica azilului, legat de o cruce. Father Martin isi da foc, pentru ca, credinta lui in Walrider era foarte mare. Ii spune ca a reparat liftul si ca poate fi liber.

Miles se duce in lift, dar liful nu duce spre libertate, duce spre un laborator subteran, unde se faceau experimentele pe pactienti, si unde PROIECTUL WALRIDER era construit. Jurnalisul in intalneste, pe Dr. Rudolf Gustav Wernicke, care ii explica, ca Walrider-ul este de fapt un roi de naniti, si ca il protejeaza. Ii mai spune ca nimeni nu poate iesi din Mount Massive Asylum pana cand Walrider-ul nu este mort. Il invata cum sa il omoare pe Billy, pacientul care era gazda Walrider-ului. Miles il omoara, dar acum Walrider-ul, fara o gazda intra in Miles. Miles abia mai poate merge, cand intalneste niste soldati, cu Wernicke care incearca sa-l omoare. Nu reusesc, pentru ca acum gazda Walrider-ului este Miles. Miles, avand acum puterile Walrider-ului ii omoara pe soldati si vin creditele.