| Defalucy a întrebat:

Vreau de mult sa fac un canal de YouTube.Nu am idee de ce sa postez si ce nume sa am. Sfaturi?

-excluzand vlogurile

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Păi, postează și distribuie ce vrei tu și simți ca le-ar plăcea celorlalți. De exemplu, eu fac tutoriale despre cum să instalez anumite programe și mai fac și mini-gameplay-uri sau performanțe de ale mele pe care vreau să le împărtășesc cu ceilalți.
Acum... Dacă vrei popularitate și să ai vizionări și subscriberi, trebuie să ai în vedere:
1. Activitate în permanență, DAR NU SPAM. Un clip la 2-3 zile e suficient.
2. Respectul este esențial. Nu vei fi scuzată dacă te vei lua de un prieten într-o zi, iar următoarea zi vă împăcați. Anumite lucruri rămăn PRIVATE.
3. Să ai conținut, în sensul să nu faci clipuri lungi și plictisitoare. 2 minute, dar vizionat în totalitate de peste 80% din vieweri, că tot e bine.
4. Nu te aștepta ca după o săptămână să ai 5000 subscriberi, e de durată.
5. Comunică cu subscriberii. Ce e mai plăcut decât ca youtuberul tău preferat să îți vorbească? big grin
6. Nu "cerși" like-urile. Personal, nu spun "nu uitați să dați like și subscribe".
Țin să te anunț că am cont de Youtube, de prin 2014, am doar 120 subscriberi. Dacă ai alte nelămuriri, spune-mi. Succes la Youtube! happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E sortit esecului de la inceput, fara suparare.

| TeRogLasama a răspuns:

Poti sa iti pui chiar numele tau. DefalucyHD?
Pai depinde poti juca cs, mc, transformice, Si jocuri de pe steam daca vrei.