| Fanatiikon a întrebat:

Am facut un server pe minecraft cu hamachi dar unul din prietenii mei nu se poate conecta aveti vreo idee care ar putea fi problema?

4 răspunsuri:
| En3Rgi a răspuns:

Pai v-ati conectat prin hamachi inainte sa creeati server nu? Mai intai te conectezi prin hamachi si dupa va conectati pe un server de minecraft.

| RexCuParuCret a răspuns:

Server Nou foarte smecher fratilor cel mai bun dintre toate incercate de mine adresa 93.119.26.216:7777 players : 11/100! Green Tiger

| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, Fanatiikon

Firewall-ul este problema, inchide-l din Control Panel. Daca nu merge, intra in server.propietes si seteaza online-mode pe True.

O seara buna, AfroB.

| BlureShadow a răspuns:

Pai poate fi unul din aceste cazuri:
1. el nu este conectat la reteaua hamachi (avand in vedere ca ai creeat una).
2. are cont spart, iar serverul tau are online-mode: true. pune in loc de true, false in server.properties.
ar putea fi si alte cazuri, dar in principal unul di astea doua. intreaba-l ce eroare da (exact ce scrie), pentru a ne da seama care este problema.