| Formula449 a întrebat:

Am o problema, mi-am instalat windows 7 si incerc sa deschid League of Legends( este un joc) si cand sa il deschid imi scrie Could not load direct3d, ma puteti ajuta va rog?

3 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

Direct 3D, OpenGL si directX sunt specificatii standart ale sistemului aceste programe/implementari ales sistemului sunt standard fara de care sistemul nu se poate lipsi deoarece nu ai putea rula jocuri fara ele.In concluzie incearca sa downloadezi direct3d de aici http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=2858 daca nu merge ia-ti direct x9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta inseamna ca acest windows are o problema cu deschiderea jocurilor 3d.ai putea de ex sa inslatezi flash pleyer cea mai noua versiune, si apoi daca nu merge nu stiu ce sa mai zic.

| Formula449 explică:

Am vorbit cu un expert in pc-uri si mi-a zis ca nu a aparut inca pe site-ul oficial al firmei laptopului meu driver video pentru windows 7 multumesc pentru ajutor komy si dadonexus