| chichea a întrebat:

am si eu o problema daca m-ar putea ajuta cineva, mi s-a blocat pc si i-am dat un restart apoi nu s-a mai aprins pana sa imi apara incarcarea de la windows mi se face ecranul negru si se blocheaza.Am incercat sa fac Windowsul, imi booteaza cd-ul si cand sa imi apara instalarea se blocheaza si ramane ecranul negru.Am un hard SATA de 120 GB si trebuie sa specific ca mi-l vede in Bios.Placa video nu e arsa deoarece am verificat.Multumesc Anticipat!

8 răspunsuri:
| TeodorL a răspuns:

Atunci s-ar putea sa fie de la hdd.

| chichea explică (pentru TeodorL):

Pai ma gandesc ca odata ce mi-l vede in BIOS, ar trebui sa mearga cel putin sa instalez Windowsul.

| TeodorL a răspuns (pentru chichea):

Nu neaparat. Incearca sa il diagnostighezi cu softuri dedicate si vezi ce rapoarte primesti.

| AlinNeblea a răspuns:

Cel mai probabil este de la Hard-Disk, dar verifica sa nu cumva sa fie arsi ramii pentru ca si de la aia se poate intampla!

| chichea explică (pentru AlinNeblea):

Am verificat deja...si daca ar fi de la Hard-Disck intrebarea mea este daca mai pot face ceva?

| florin008 a răspuns:

Cel mai probabil este Hard diskul

| chichea explică (pentru florin008):

Si mai pot face ceva...

| florin008 a răspuns:

Eu spun sa te duci cu pc-ul la un centru de calculatoare fiindca eu daca nu am calculatorul in fata nu stiu ce sa spun si o data ce mergi acolo cel care va incerca sa ti-l repare iti va spune ce a patit funda?