| Ursachi_Gabriel_Marian_1995 a întrebat:

Buna Ziua, am un calculator nou cu urmatoarele piese placa de baza:asrock 990fx extreme3
processor amd fx8350 8 core 4. 0ghz o placa video amd radeon r9 380, Un SSD R3SL240G SATA 3 + un hdd normal de 1 tera. Windows-ul este instalat pe ssd iar problema mea este urmatoarea: SSD-UL intra in 100% disck usage si se blocheaza timp de 5-10 secunde, asta se intampla foarte des, am incercat majoritatea modalitatilor de reparare gen dezactivare superfatch... windows search etc si tot aceeasi problema o intampin, am incercat cu diferite versiuni de windows si pe orice windows intampin aceeasi problema. Am dat pc in service au fost schimbate placa de baza placa video si procesorul, si problema aceasta tot nu a fost reparata, tin sa cred ca nu este o problema legata de vreo componenta ci de o setare ce trebuie facuta. Folosesc Windows 10 Pro. Ma puteti ajuta cu aceasta problema?

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

SSD-ul este de vina iti recomand KINGSTON

Răspuns utilizator avertizat