| DanielIlie a întrebat:

Bună ziua. Care este cea mai simplă și eficientă metodă de a oglindi telefonul pe un tv, monitor, laptop,
proiector? Fire tv Amazon sau Google sau există un cablu special cu HDMI? Mulțumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Iti cumperi unul de asta:
https://www.emag.ro/......D18RKCBBM/
Si vei putea conecta telefonul si prin cablu si prin wifi etc.
Nu mai explic cum ca e mult de scris, pe YouTube vei gasi o gramada de tutoriale cum sa faci! Iti spun doar ca va fi foarte simplu, chiar si un copil se va descurca! Bafta!

| DanielIlie explică (pentru lpavel):

Mulțumesc. L am activat, se vede pe tv, totuși dacă aveți timp, vă rog să mi spuneți cum se asociază cu un tel Xiaomi Redmi 5. Să se oglindească pe ecranul tv. Nu reușesc nicicum.

| lpavel a răspuns (pentru DanielIlie):

Dupa cum am zis sunt o gramada de tutoriale pe Youtube, trebuie sa alegi varianta care merge la tine! Eu degeaba as explica ca poate exact varianta aia nu ar merge!
Ia de aici un link si fa asa cum zice aici, daca nu merge cauta altceva pana reusesti! Link:
https://www.youtube.com/watch?v=4lEohjYUcH8&ab_channel=G%26M