| nunUun a întrebat:

Buna ziua, daca am xbox series s pot sa ma joc cu un prieten un joc, daca el are xbox one s? Un joc gen minecraft idk. Sa jucam impreuna chiar daca avem console diferite.

1 răspuns:
| SuNaM a răspuns:

Da. Deci consola este doar un mod prin care tu poți să joci jocul. Jocul nu are treabă cu consola. Daca tu ai putut accesa jocul de pe amândouă consolele, însemna că poți juca fara probleme. Singura problema este că pe consola veche sa nu meargă jocul. Daca merge, nu ai treabă. Eu jucam FIFA 23 de pe PS4. Dar nu puteam juca cu prietenul meu pe PS3 pentru că jocul ăla era prea solicitant pentru consola lui. Daca îl putea instala și ar fi mers, ne puteam juca.