| An4reY a întrebat:

Nvidia control panel,adjust color desktop settings nu imi pastreaza setarile mele de culoare si luminozitate daca dau restart sau intru intr-un joc,dupa ce ies de pe joc setarile revin la modul default,chiar daca am dat use nVIDIA color settings,am reinstalat driverele, windowsul 10 pe 64, nimic,am aplicat tot ce am vazut pe youtube.Care e solutia? A mai intampinat cineva problema asta? Merci.

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Eu ştiu că windows îşi schimbă obligatoriu rezoluţia şi culoare, etc. Când intri în joc, şi revine la normal când ieşi. Dar la tine văd că îi dai din nVIDIA. Şi nu e nimic în control panel la nVIDIA să salvezi configuraţia?

| An4reY explică:

Adica mai bine zis cand intru intr-un joc si apoi ies ecranul revine la setarile default nu la setarile pe care le -am configurat din ncidia c panel.trebuie sa intru de fiecae data pe nVIDIA si sa setez ceea ce vreau eu dar dupa ce ies din joc nu imi tine setarile.am dat apply nVIDIA c panel dar nimic