| rrazvanel a întrebat:

Mi-am reinstalat windows-ul si am intampinat o problema pe care nu reusesc sa o rezolv. Mi-am pus din nou windows 8.1 si incep sa instalez driverele de pe site-ul oficial Asus https://www.asus.com/Notebooks/G56JR/HelpDesk_Download/
am terminat de instalat toate driverele si dau restart. Dupa restart apas click dreapta pe desktop ca sa intru in nVIDIA control panel sa imi fac niste setari si... nu vad nVIDIA deloc. Am intrat in control panel si imi da eroarea aia, am zis ca nu e buna versiunea de driver de la placa video asa ca am dezinstalat-o si am bagat ultimul update la placa video dar tot aceeasi eroare imi aparea. Exact acelasi windows il aveam pana ieri si acum nu mai stiu ce sa fac. Ajutor va roog
http://postimg.org/image/uy16pcdnh/

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Trebuia sa-i dai "clean install", chestie care nu ai facut-o...
Cand instalezi driverele ai acolo optiune!

| rrazvanel explică (pentru K0sti):

Am dat clean install si am lasat geforce experience si physx bifat

| halogen001 a răspuns:

Mai incearca o data dezinstalarea driverelor si reinstalarea:
Aici http://goo.gl/oYBfXo am vazut ce e mai jos, poate merge.

Step 1: Uninstall drivers.

a. Click on start, in the start search box type in devmgmt.msc and hit enter.

b. Expand Display adapter.

c. Right click on the entry below Display adapter and select Uninstall.

d. In the Confirm Device Removal page, select Delete the driver software for this device.

e. Click OK to complete the uninstall process.

f. Restart the computer.

Step 2: Uninstall any application associated with Nvidia from Programs and Features.