| Simu_Adi_1995 a întrebat:

Buna ziua TPU am si eu o intrebare aceasta placa de baza Gigabyte GA-F2A85X-D3H, este buna de ceva? vreau un raspuns mai indetaliat cu toate, placa video, procesor, etc. Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut.Placa de bază Gigabyte GA-F2A85X-D3H suportă 64GB memorie RAM tip DDR3 cu frecvențe până la 1866 mhz.
Placa respectivă nu este recomandată pentru GAMING și suportă procesor AMD maxim dual core, nu procesoare performante.
Este de tipul ATX și suportă 8 sloturi SATA III.
Dat fiind faptul că nu este recomandată GAMING nu se poate pune o placă video performantă.
Nu recomand această placă fiindcă este veche, la fel și arhitectura procesorului pentru ea.
O zi bună și sper să te fi ajutat răspunsul meu!

| Simu_Adi_1995 explică (pentru CiobotaruValentin):

Multumesc mult. si ce placa de baza sa iau?

1 răspuns: