| MarianTziku a întrebat:

Ca-ti playerii pot intra pe un server de Metin2 cu aceste informati?
adica care este limita de playerii.

1 Core CPU
1 GB Memorie Ram
20 GB SSD HDD
Nelimitat Trafic lunar
Activa Protectie Flood
1 GB Retea

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Conteaza foarte mult Rami daca ai mai multi rami cu atat merge servarul mai bine si poti sa aduci mai multi player.
Se poate juca bine pe la 1-45 playeri fara lag.
Incepe sa fie Lag si sa mearga greu servarul cand ajungi la 75-135 playeri.

PS:150 playeri merge numai daca ai 1.5Gb Ram ca sa functioneze mai bine la un 1Gb Ram deja ori ai lag si ramai in lag ori te da afara din joc sau pe toata lumea.
Ex:Metin2Hammer memorie de 8Gb Ram si avea 1000-3000 playeri si lag la greu daca avea 16Gb Ram merge perfect si servarul.

Intr-un Servar de Metin2 Conteaza cel mai mult Rami cu cat ai mai multi rami cu atata merge servarul mai bine si poate sa intre si mai multi playeri.

Eu am avut si 36Gb Ram si aveam peste 5mii de playeri si mergea bine.

4 răspunsuri:
| MrCaNaByS a răspuns:

Salut, pot intra in jur de 100-150 de playeri.

| Jipa95 a răspuns:

Minim 2gb de ram, si un procesor ceva mai rapid. vei intampina o gramada de probleme cu sistemul ala, upgradeaza-l.

| MarianTziku explică (pentru Jipa95):

Este Firma de hostwinking nu pc-u meu tongue, si ma orientam sa vad de inceput cam cum ar fi etc.winking

| TechGuyTpu a răspuns:

Lol 100-150 playeri cu un 1gb ram? Nici nu cred ca porneste serverul(din cate stiu eu iti trebuie 2 gb ram ca sa ruleze macar cu 20 playeri pe el)