| Cristian2003 a întrebat:

Calculatoarele ce au 4GB de ram si 500GB pe hard sunt destul de bune pentru jocuri ca GTA5, Minecraft si CS GO sau nu au destui GB de ram?

4 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

4gb ram sunt suficienti, dar ai nevoie de placa video si procesor ...ca nu poti juca csgo pe un single core din 2007 sau o placa video de 17gb daca este un cip grafic foarte slab ..acelasi lucru si la gta 5 si la oricare alt joc
Dar spune-mi mai exact, ce ai de gand sa faci? Sa cumperi un pc si nu sti de ce ai nevoie?

| madalinfindrihan a răspuns:

Sunt bunicele poti juca GTA V pe low-medium minecraft 200-400 fps Cs go o sa iti mearga bunicel. Funda?

| PrecizeEveR a răspuns:

Depinde si de procesor, placa video, sunt foarte importante, dar in general nu e rau 4 gb ram.

| Brainyyuck a răspuns:

Ce pana mea de intrebare e asta... 4gb ram si cica merge minecraft? laughing te rog eu frumos du-te spanzura-te