| aacristi a întrebat:

Calculatorul http://www.altex.ro/......ddr3-linux este bun, adica merge bine fifa 14 sau 15 sau alte jocuri far cry 4, etc.
Are ceva daca are linux? ( jocurile merg la fel daca are linux )

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Placa video nu se incadreaza la cerintele minime pentru far cry 4. Cu linux poti folosi "wine" pentru a emula aplicatii windows dar nu vor rula la fel de bine ca pe sistemul de operare windows.

| aacristi explică (pentru Zangetsu):

Eu imi pun win 8 pe el dar imi merge fifa 15 sau 14 la hight? are placa video nVIDIA geforce gt 740 de 2 gb ( ce modele de placi video sunt mai bune ca asta? )