| superpissy40 a întrebat:

Cand o sa apara Half Life 2 episodul 3?

1 răspuns:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

De fapt, dupa unele speculatii din aceasta primavara/vara/toamna s-ar parea ca totusi un sequel va aparea pana la urma. Cauta pe net si vei gasi lucrurile astea. In fine, s-ar putea mai mult sa te frustreze citirea lor.
Acum ramane de vazut daca se vor adeveri zvonurile sau nu. Este foarte posibil ca aceste zvonuri sa fie raspandite doar asa ca sa mai vorbeasca lumea de Valve si sa fie de fapt vorbe in vant, fara acoperire.
S-ar fi zis ca vezi Doamne au intarziat atat pentru ca nu vor mai face un Episode Three ci un veritabil Half-Life 3. Cert este ca s-a lucrat destul de intens la o continuare, deci universul noii parti a luat deja fiinta.
Se mai vorbea tot la fel ca cica s-ar fi lucrat la un Episode Four dar in afara studiourilor Valve, adica un studio afiliat, dar obscur totusi, n-am gasit vreun nume sau ceva.
Au mai existat niste mici leak-uri ocazionale (mai mult vorbe nu materiale din joc) si Valve ma rog s-a suparat foarte tare si s-a pus cu botul pe labe ca vai de mine le fura/strica hackerii/leakerii munca.
Au ei motivele lor pentru care nu sufla o vorbulita despre o posibila continuare, dar parca nu prea cred faza cu "muncim la un joc foarte complex care va da fanii pe spate."