| matrix100 a întrebat:

Care consuma mai multe resurse ale calculatorului? Windows 10 sau windows 7? Doar cine stie sa raspunda happy Multumesc

5 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Windows 7.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 10. Daca reusesti sa scapi de toate programele si serviciile care te spioneaza (deci si incetinesc PC-ul) o sa consume mai putin decat Windows 7-le.

| ZetZ a răspuns:

Windows 7 consuma mai mult, windows 10 e facut mai mult pentru multimedia mai ales cu suportul pentru dx12, daca ai 2 sisteme la fel baga pe unul windows 7 si pe unul windows 10, pe cel cu windows 10 vei scoate mai multe fps-uri in jocuri.

| DarkWoolf a răspuns:

Windows 10 comsuma mai multe resurse deoarece este mai nou cu mai multe update-uri vizuale cat si mecanice cu care poti face foarte multe dar in acelasi timp consuma mai multa meorie mau mult ram si procesor.
Pe cand windows 7 este destul de simplistic astfel incat consuma mai putin,
Dar windows98 consuma cel mai putin! happy big grin
Sper ca te-am ajutat

| AlexDFY a răspuns (pentru DarkWoolf):

Daca ai avea windows 10, ai observa ca e mult mai rapid, e facut pentru pc uri mai slabe, intr-un an maxim, windows 10 o sa rezolva mai mult de 70% din buguri si glitch uri si o sa fie cel mai bun, windows 7 nu o sa mai primeasca suport si update uri.