| MisterJaguar a întrebat:

Care este diferenta intre C si C++,am inteles ca,limbajul de programare "C" este mult mai simplu,eu vreau sa le invat pe aman2, asa ca sa inteleg sa incep cu C.Este greu? sau dati-mi un link unde as putea gasi un manual intreg.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Diferenta nu e chiar atat de mare. C este un limbaj low level, C++ este un "update" al C ului sa zicem asa, cea mai importanta caracteristica fiind faptul ca este un limbaj orientat obiect.

eu zic sa iei mai intai un manul de liceu, sa inveti bazele programarii si abia apoi sa treci la limbaje.