| rubba a întrebat:

Care este programul de micsorat poze?
Mi-as dori sa fac o poza 16x12 pentru breasla metin2.
Dau funda celui mai bun program.Multumesc.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Paint este cel mai bun si usor program de micsorat poze! Daca ai windows il gasesti in start->run->Paint. Incarca poza in Paint apoi click pe Redimensionare ->bifezi Pixeli ->aici o faci ce dimensiune vrei tu->apoi o salvezi ca jpg sau png.

Alt program usor este PICASA 3.8 - http://picasa.google.com/thanks.html Are interfata in limba romana si este cel mai usor program de editat poze si facut videoclipuri (slideshow).
Succes!