| Al3xAnDrU66 a întrebat:

Care imi poate spune jocurile prince of persia in ordinea in care au aparut? ca sa nu joc prince of persia 2 in loc de 1.

Răspuns Câştigător
| JohnnyWylde a răspuns:

Da astea sunt dar ai gresit o chestie.
Prince Of Persia: The Sands of Time este primul
Prince Of Persia: Warrior Within este al doilea
Prince Of Persia: The Two Thrones este al treilea
Prince Of Persia (2008) este al patrulea
Prince Of Persia: Forgotten Sands este al cincelea
Asta e ordinea in care au aparut pe piata.

In ordinea povestii sunt:
Prince Of Persia: The Sands Of Time
Prince Of Persia: The Forgotten Sands
Prince Of Persia: Warrior Within
Prince Of Persia: The Two Thrones

Prince Of Persia (2008) nu are legatura cu povestea principala a jocului.
Aici ai gresit tu: Desi este al cincelea si ultimul aparut, Prince Of Persia: Forgotten Sands se plaseaza ca poveste intre "The Sands Of Time" si "Warrior Within"

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| gamestoper1998 a răspuns:

Prince of persia the sands of time
Prince of persia warrior withing
Prince of persia the two thrones(dupa mine cel mai reusit)
Astea ar fi trilologia adica partea sory si cele mai reusite dintre toate exact cum au aparut urmand toate 3 un story foarte interesant.
Celelalte jocuri prince o persia:
Prince of persia classic
Prince of persia(cum se scrie)
Prince of persia the forgotten sands

| gamestoper1998 a răspuns (pentru JohnnyWylde):

Da stiam dar sincer mie nu mi-a prea placut asa de mult cu toate ca grafica este frumoasa, probabil ca m-am gandit ca daca la mine nu imi place nici altora nu le va palcea.Imi cer scuze de greseala happy si oricum iti doresc have fun deoarece este un joc mult mai frumos decat altele si mult mai antrenant.

| JohnnyWylde a răspuns (pentru gamestoper1998):

Da intr-adevar. Prince Of Persia este probabil cel mai apreciat joc tip adventure care e aparut pana acum, avand in vedere ca Sands Of Time a aparut in 2002 an in care lumea jocurilor inca savura Super Mario, si are grafica si gameplay-ul unui joc din 2006 poate mai mult. Singura serie care, cred eu, poate concura cu PoP este Assassins Creed dar diferenta dintre ele este uriasa. In primul rand cerintele pentru AC sunt foarte mari pe cand la PoP poti juca cu jumatate din ce cere AC. Ei bine sa inchei. Faptul care m-a facut pe mine sa apreciez PoP mai mult decat AC este ca in vreme ce PoP are acea atmosfera de basm care te cuprinde instantaneu, AC exceleaza in detalii si descrieri istorice fapt care nu prea ma incanta. Totusi PoP si AC merita jucate. Super super tari

| JohnnyWylde a răspuns (pentru gamestoper1998):

Da astea sunt dar ai gresit o chestie.
Prince Of Persia: The Sands of Time este primul
Prince Of Persia: Warrior Within este al doilea
Prince Of Persia: The Two Thrones este al treilea
Prince Of Persia (2008) este al patrulea
Prince Of Persia: Forgotten Sands este al cincelea
Asta e ordinea in care au aparut pe piata.

In ordinea povestii sunt:
Prince Of Persia: The Sands Of Time
Prince Of Persia: The Forgotten Sands
Prince Of Persia: Warrior Within
Prince Of Persia: The Two Thrones

Prince Of Persia (2008) nu are legatura cu povestea principala a jocului.
Aici ai gresit tu: Desi este al cincelea si ultimul aparut, Prince Of Persia: Forgotten Sands se plaseaza ca poveste intre "The Sands Of Time" si "Warrior Within"