| hellias a întrebat:

Care imi spune si mie cum sa scap de chestia aia de la windows "windows genuine", ca imi apare iconita aia in colt si imi dispare imaginea de pe desktop.mersi mult

2 răspunsuri:
| BuciSh0t a răspuns:

Este foarte usor de scapat de el.deoarece stiu din propria experienta ca este foarte enervant. Te duci in Windows/system32 si cauti fisierul WgaLogon.dll pe care-l redenumesti si mai pui ceva : ex WgaLotgon sau WgaLomgon .orice.si restartezi. si gata. big grin

Dai si mie o funda daca reusesti?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

'chestia aia' iti apare pentru ca ai instalat un windows pirat luat dupa net sau cam asa ceva. dupa cate stiu eu nu poti sa o scoti solutia e sa reinstalezi softul cu unul licentiat sau daca il bagi tot pasta trebuie sa selectezi tu sa nu-ti mai apara aia. sfatul meu e sa iti bagi un windows licentiat sa nu mai ai probleme